Beğeni Satın Almanın Zararları

Beğeni Satın Almanın Zararları

Tüm sosyal medyada tanınmış kişilerin en az bir kez takipçi satın aldığı gibi beğeni ve yorumda satın aldığı bilinen bir gerçek. Üstelik firmamızdan çok düşük fiyatlarla çok büyük sayılarda beğeni satın almak mümkün. Bu işin bu kadar maliyetsiz olması aynı zamanda sosyal medya hesaplarına ara ara can suyu etkisi yapmaktadır. Ancak bilmediğiniz yerlerden beğeni satın almanın zararları da az sayılmaz. Beğeni satın almanın zararları ile birlikte beğeni satın almak çok faydalı gibi görünse de merdivenaltı firmalardan alındığında zararları da mevcuttur.

Bunlar ne gibi zararlar tek tek incelenmeli. Takipçi satın almanın, paylaşım yaptıkça hızla düşen bir takipçi potansiyeline sahip olmak olduğu gibi kötü bir sonucu oluyor. Tabii ki ne sıklıkla paylaşım yapıldığının ve paylaşımların içeriğinin de bu sayının düşmesi ya da stabil kalması konusunda etkileri büyük. Beğeni satın almak da benzer sonuçlar doğuruyor denilebilir. Tabii firmamız tarafından satın alındığında bu kötü senaryolar hiç olmayabilir. 

Suni Beğeninin Birebir Zararları Nelerdir?

Beğeni satın almanın zararları özelinde beğeni, eğer ki güvenilir bir firmadan satın alınmamış ise alan kişi ifşa edilebilir. Buna bağlı olarak da marka ve imajı zedelenmesi gibi bir sorun ortaya çıkar. Bu da toplum karşısında ve sanal ortamda hiç de sempatik bakılacak bir durum olmaz. Artık toplumda farklı algı oluşturulmaya çalışıldığı için takipçi ve beğeni sayısı düşebilir. İstatistiklerde de doğru sonuçlara ulaşılması engellenmiş olur. Bu yüzden beğeni satın alırken gerçekten ilgili olacak olanlar ya da firmamız tarafından müşteri